Pranie i maglowanie

W zakresie prania i maglowania bielizny pościelowej wykonujemy:

Pranie indywidualne bielizny pościelowej oraz maglowanie;
Na liczne prośby klientów oferujemy również RĘCZNE PRASOWANIE KORONEK.

Jaki jest sens maglować pościel?

Maglowanie pościeli to nic innego jak jej prasowanie mechaniczne w maksymalnie wysokiej temperaturze. Magiel jest skuteczniejszy od ręcznego prasowanie żelazkiem, które jest pracochłonne i żmudne.
Istnieją dwa niezwykle istotne powody, dla których warto korzystać z maglowania:

1. ROZTOCZA

Pościel, podczas snu stanowi nasze najbliższe otoczenie jest zatem miejscem odpoczynku i regeneracji organizmu może powodować jego reakcje alergiczne: duszności, swędzenie zmiany skórne, katar, kichanie, kaszel, ucisk klatki piersiowej, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Przyczyną tego są roztocza, a właściwie ich odchody. Dla tych mikroskopijnych pajęczaków nasza pościel jest niestety najkorzystniejszym środowiskiem naturalnym. Im rzadziej wymieniamy i pierzemy poszwy, prześcieradło, jak również kołdrę i poduszki tym lepsze warunki rozwoju mają roztocza. Aby wyobrazić sobie ilości roztoczy oraz ich i nasze pozostałości warto wiedzieć, że waga kołdry lub poduszki po roku użytkowania może wzrosnąć o 10% ze względu na nagromadzenie roztoczy jak również naszego złuszczonego naskórka. Uważa się, że pranie likwiduje roztocza już w temperaturze 60oC. W naszej pralni pierzemy pościel w maksymalnej dozwolonej temperaturze. Maglujemy pościel w temperaturze 80-180oC.

2. DETERGENTY

Drugim powodem negatywnego oddziaływania pościeli na nasz organizm mogą być detergenty, używane podczas prania. Często są przyczyną alergii, zwłaszcza u dzieci. Ważne jest aby stosować jak możliwie najlepszej jakości środki piorące. Równie istotne jest płukanie pościeli: im dokładniejsze tym mniej pozostałości po chemii. Ich neutralizację zapewnia najskuteczniej poddanie wysokiej temperaturze, czyli maglowanie. Jest to nic innego jak dezynfekcja.

Maglowanie pościeli wydłuża jej żywotność, ułatwia jej przechowywanie oraz podnosi walory estetyczne. Wobec powyższego zachęcamy do stałego maglowania użytkowanej przez Państwa pościeli w STENIA Pralnia.