Jak prać?

Aksamit – powinien być prany chemicznie. Jeśli producent dopuszcza pranie na mokro, najlepiej prać tkaninę ręcznie, w niskiej temperaturze.

Bawełna – można ją prać w pralce, w wysokiej temperaturze.

Jedwab – powinien być prany chemicznie. Jeśli producent dopuszcza pranie na mokro, tkanina powinna być wyprawa ręcznie, w temperaturze 30 st. C, w płynie do tkanin delikatnych.

Koronka – stara i delikatna najlepiej prać chemicznie, z zachowaniem szczególnej ostrożności. Koronkę w dobrym stanie pierze się ręcznie albo w pralce, w podszewce na poduszkę.

Len – można go prać w pralce, kolory neutralne nawet w wysokich temperaturach (z kolorowych mogłoby to wypłukać barwniki).

Merlin – można go pracć w pralce, w wysokich temperaturach 50 – 60 st. C. Po praniu trzeba delikatnie naciągnąć tkaninę.

Sztruks – można go prać w pralce, w temperaturze do 60 st. C. Dobrze jest w czasie suszenia wygładzić prążki miękką szmatką.

Szyfon – najlepiej prać chemicznie albo ręcznie, w niskiej temperaturze.

Wełna – w zależności od wskazówek producenta, trzeba ją prać chemicznie lub na mokro, ręcznie, w niskiej temperaturze, w płynie do prania tkanin delikatnych. Ubrania suszy się rozłożone na płasko, uprzednio nadawcy mu odpowiedni kształt.

Wiskoza – można ją prać ręcznie albo w pralce, w niskiej temperaturze, nie przekraczając 40 st. C. Po praniu trzeba delikatnie naciągnąć tkaninę aby nadać ubraniu kształt.

Przedstawione powyżej wskazówki należy traktować jak informacja ogólna Pralnia STENIA nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe w skutek stosowania się do powyższych wskazówek.