Pranie dywanów

Nie jest ważne czy dywan, chodnik, wykładzina są małe czy duże, polske czy zagraniczne, sztuczne czy wełniane, z długim czy krótkim włosem – jesteśmy w stanie uprać wszystko.

Pranie odbywa się w naszej pracowni i na jego przebieg składa się: – trzepanie – automatyczny trzepak usuwa piasek, sierść itp. – zapieranie – odbywa się środkami bezpiecznymi dla włókien, środki te rozpuszczają brud – odplamianie – stosujemy środki bezpieczne dla włókien, które likwidują plamy (kawa, herbata, mocz) – pranie właściwe – automat piorący – płukanie – dywan płukany jest kilkakrotnie w celu usunięcia środka piorącego – odsączanie – odwirowanie/odsączanie wody z pranego dywanu – suszenie – rozwieszony dywan schnie w odpowiedniej temperaturze – wykończenie – odkurzenie, czesanie – transport – przygotowanie transportu i dostarczenie do punktu przyjęcia/klienta.

I tak przygotowany dywan, chodnik, wykładzina czeka na odbiór.

Dywany klejone (Ikea), jedwabne przyjmowane są na odpowiedzialność klienta.
Nie dajemy gwarancji na usuniecie plam z silnych barwników (mocz, herbata, kawa) plam z klejów, przebarwień, zapachu (moczu, stęchlizny), plam starych jak i tłustych.

Jeśli jest taka konieczność możemy zapewnić transport.

Badania wykazały, że dywan może stać się siedliskiem ogromnej ilości niebezpiecznych zarazków. Oprócz dużej liczby bakterii należy dodać, że znajdują się tam również roztocza kurzu co powoduje, że w połączeniu jednych i drugich brudny dywan jest miejscem, które może zagrażać naszemu zdrowiu. Dlatego bardzo ważne jest to, aby regularnie czyścić dywany. Jednakże to, że staramy często odkurzać powierzchnię dywanu nie oznacza, że pozbywamy się niebezpieczeństwa na dobre. Otóż ciepło i wilgoć są przyjaznymi warunkami, które sprzyjają rozmnażaniu się roztoczom kurzu domowego oraz alergenom. W większości mieszkań znajduje się centralne ogrzewanie oraz podwójne szyby w oknach, nasze mieszkania są do tego słabo wentylowane, a dywany są wręcz idealnym środowiskiem dla życia bakterii”
Wszystkie roztocza kurzu domowego, pyłki wraz z innymi alergenami będącymi w dywanach są jednym z głównym powodów alergii takich jak astma bądź katar sienny. A więc aby dom był jak najbardziej higieniczny i wolny od zarazków, należy regularnie prać dywany w profesjonalnej firmie.